</ Apie >

Moterys programuoja!

Mano istorija - iš valstybės tarnautojas į programuotojas. Tai padaryti gali ir tu! Šiame bloge dalijuosi savo patirtimi ir patarimais, kaip sėkmingai pereiti į IT sritį.

  • Kaip pasidaryti gerą LinkedIn profilį?

    Programavimo naujokams gali atrodyti, jog LinkedIne ieškoma tik labiau patyrusių žmonių, todėl neverta dalyvauti dar viename socialiniame tinkle ir investuoti laiką pildant savo profilį. Tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, kad net ir naujokai yra įdomūs darbdaviams, o išplėtotas pažinčių ratas neabejotinai pravers ateityje. Svarbiausia - tinkamai ir išsamiai užsipildyti savo profilį.

  • Praktika - tiesiausias kelias į pirmą darbą

    Žinoti, ar esi pasiruošusi pirmam programuotojos darbui, yra sunku. Visada atrodo, jog dar tiek daug nežinai, todėl vis atidėlioji darbo paieškas. O ir jaunųjų programuotojų niekas nelaukia ištiesę rankų taip, kaip laukia labiau patyrusių vilkų. Dėl šių priežasčių praktika įmonėje gali būti vienas tiesiausių kelių į išsvajotą darbą.

  • Semantinis HTML ir tinklalapio prieinamumas

    Dažnai apie HTML programuotojai galvoja kaip apie mažiausiai svarbų dalyką. Kai kurių iš jų manymu, HTML nėra tikra programavimo kalba, todėl neverta skirti daug dėmesio išmokti rašyti gerą HTML. Tačiau geras HTML reiškia semantinis HTML, o tai ypač aktualu didinant tinklalapio prieinamumą.

  • Šioks toks blogo facelift

    Kai kurie žmonės, sulaukę brandesnio amžiaus, nori išlaikyti atitinkamą išvaizdą ir daro nežymius pakeitimus - botokso injekciją šen ar ten, patempimą kokį tai ar šiaip raukšlių palyginimą. Taip ir su mano blogu. Jau (senokai) atėjo laikas įdiegti naujienų prenumeratos funkciją - dabar naujus straipsnius galėsite gauti tiesiai į pašto dėžutę.

  • Kodėl CSS "outline" pašalinimas yra pavojinga praktika?

    Galbūt jums teko koduoti dizainą, kuriame, pavyzdžiui, input laukelis yra apvaliais kampais? Kaip tuomet negražiai atrodo, kai šis laukelis yra kvadratiniame fokuso kontūre. Anksčiau net nesusimąsčiusi, kam tas kontūras fokuso metu reikalingas, jį tiesiog pašalindavau su outline: none (gerai, kad tai nebuvo tikri projektai). Tačiau naršyklių default elgesys nėra be priežasties, ir šiuo atveju tą priežastį yra svarbu suprasti.

Patiko? Pasidalink! → Google+