</ Apie >

Moterys programuoja!

Mano istorija - iš valstybės tarnautojas į programuotojas. Tai padaryti gali ir tu! Šiame bloge dalijuosi savo patirtimi ir patarimais, kaip sėkmingai pereiti į IT sritį.

  • Pirmasis pokalbis dėl programavimo darbo - kaip jis gali atrodyti?

    Savo dar trumpos programuotojos karjeros metu jau patyriau du pokalbius dėl darbo, ir jie abu buvo labai skirtingi. Iš šios nedidelės patirties bei pokalbių su kitais programuotojais susidariau įspūdį, jog dažniausiai pasitaikančios interviu formos yra techninis ir motyvacinis/kultūrinis pokalbiai. Šiame straipsnyje aptarsiu keletą strategijų, kaip jiems pasirengti.

  • Programavimo blogeriai ir vlogeriai Lietuvos padangėje

    Kai pradėjau galvoti apie savo blogo rašymą, ėmiau domėtis, kas dar Lietuvoje daro kažką panašaus. Atradau nedidelę bendruomenę, kurią įdomu ir smagu sekti. Nors mūsų nėra daug, tačiau iš šių blogų ir video įrašų galima daugiau sužinoti apie IT srities aktualijas būtent Lietuvoje.

  • Kaip atrodo pirmasis programuotojos darbas?

    Kol dar mokaisi programuoti, susidarai kažkokį pirminį įspūdį, kaip gali atrodyti profesionalaus programuotojo diena įmonėje. Kažkokią įdėją turėjau ir aš. Gavus pirmąjį programavimo darbą dalis dalykų pasitvirtino, tačiau nemažai yra ir netikėtumų.

  • Už kiek galima išmokti programuoti?

    Norintys išmokti programuoti gali pagalvoti, jog tai labai brangus reikalas. Taip, jis gali būti brangus, jei nuspręsi lankyti mokamus kursus, trunkančius keletą mėnesių. Tačiau man pavyko pačiai išmokti iki junior programuotojos lygio vos už porą šimtų eurų. Manau, jog atidžiau atsirinkusi resursus, būčiau išleidusi ir dar mažiau.

  • Iš valstybės tarnautojos į programuotojas per metus laiko - misija įmanoma!

    Lygiai prieš metus pradėjau galvoti, jog valstybės tarnautojos karjera ir atlyginimas manęs netenkina. Tuomet ėmiau ieškoti kitos srities, į kurią galėčiau pereiti, ir atradau programavimą. Praėjus 364 dienoms pasirašiau pirmąją programuotojos darbo sutartį. Ar buvo lengva? Tikrai ne. Ar įmanoma? Tikrai taip!

Patiko? Pasidalink! → Google+